Andrea Marić briljira na EP U-20 u Izraelu

U Izraelu je u tijeku Europsko prvenstvo u košarci za žene U-20 B divizije.

Na prvenstvu za Hrvatsku igra Posušqnka Andrea Marić koja je jedna od ponajboljih igračica Hrvatske na ovom turniru.

Neprikosnovena i za Irkinje nezaustavljiva bila je Andrea Marić koja je već za jedno poluvrijeme protiv Irske došla do svog trećeg double-doubles učinka na prvenstvu (13 koševa i 12 skokova). Josipa Silov postigla je također 13 koševa uz šut za tricu 3-10.

Drugo poluvrijeme je proteklo u sličnoj igri i nadmoćnosti Hrvatske koja je pobijedila uvjerljivim rezultatom 83:49. Bila je to treća hrvatska pobjeda uz jedan poraz. Na redu je Velika Britanija. Utakmica koja će nas vinuti u borbu za prva tri mjesta i medalju ili će nas spustiti u borbu od petog do osmog mjesta. Sve je moguće tim više što je u našoj skupini do sada neporažena Bjelorusija danas pobijedila Veliku Britaniju.

Irska – Hrvatska 49:83 (14:30, 20:22, 6:14, 9:17)