Atletico je u finalu Lige prvaka!

Ratnici Diega Simeonea prvi su finalisti Lige prvaka! Atletico Madrid je u uzvratnoj utakmici na Fußball Areni u Munchenu izgubio sa 2:1 od Bayerna, ali je zbog gola u gostima s ukupnih 2:2 prošao dalje.

Drama u Munchenu završila je pirovom pobjedom Bayerna, koji je treću godinu zaredom pod ravnanjem maestra Pepa Guardiole natjecanje u Ligi praka završio u polufinalu. Treću godinu zaredom španjolskog stručnjaka eliminirali su njegovi – Španjolci. Prvo je stradao protiv Reala, zatim svoje Barcelone, a u posljednjoj epizodi na klupi bavarskog diva eliminirao ga je madridski Atletico, piše Index.hr.

Bila je ovo utakmica za kakve se inače kaže – finale prije finala – jer su igrači jedne i druge momčadi odradili sjajnih 90 minuta u kojima smo vidjeli dva promašena penala, tri gola, naguravanje, nadigravanje…

Golove za Bayern zabili su Xabi Alonso (31) i Robert Lewandowski (74), dok je strijelac za Atletico bio Antoine Griezmann (54). Oba sastava su promašila i jedanaesterac. Kod Bayerna je bio neprecizan Thomas Muller u 34. minuti kod rezultata 1-0, dok je za goste promašio Fernando Torres u 84 minuti.

Atletico je u svom petom polufinalu izborio treće finale, a dosadašnja dva finala je izgubio. Protiv Bayerna 1974. godine, te prije dvije godine od Real Madrida.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se u Madridu sastaju Real i Manchester City, a prvi susret na Etihadu je završio bez golova.

Finale je 28. svibnja u Milanu na stadionu San Siro.