Atletico preokretom osvojio europski Superkup

Nogometaši madridskog Atletica pobjednici su europskog Superkupa, oni su u Tallinnu svladali gradskog suparnika Real sa 4:2 (2:2, 1:1) nakon produžetka.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva pogotka i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj povijesti, nakon 2010. i 2012. godine. Real je ostao na četiri osvojena Superkupa (2002., 2014., 2016., 2017.).

Već u prvoj minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Coste, no Real je uspio preokrenuti rezultat.

Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1:1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo kraljevski klub u vodstvo.

Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.
U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije i najbolji igrač ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Luka Modrić igrao je za Real od 57. minute, dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru za Atletico.