Barakude bez polufinala: Mađari slavili u Beogradu!

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli ući među četiri najbolje reprezentacije na Europskom prvenstvu.

U četvrtfinalu Europskog prvenstva u Beogradu Hrvatska je izgubila od Mađarske 5:7 (1:2, 2:3, 1:1, 1:2) i tako ostala bez borbe za medalje.

Naši reprezentativci idu u razigravanje od petog do osmog mjesta gdje će u četvrtak igrati protiv Italije dok će Mađari u polufinalu igrati protiv Crne Gore koja je Talijane svladala s 10:7.

Loše su Barakude otvorile dvoboj protiv starih rivala koji su u beogradskoj Kombank Areni imali domaćinsku atmosferu. Sredinom prve četvrtine Mađari dolaze do dva gola prednosti što naši poništavaju početkom druge dionice, kada je prvi od svoja dva pogotka postigao Ante Vukičević.

Do poluvremena je još triput kapitulirala hrvatska obrana, a napad poentirao tek jednom (Maro Joković) i na polovini dvoboja naši reprezentativci su se našli na zaostatku od dva gola.

dnevnik.hr/Foto: Goran Stanzl/PIXSELL