Barca izvukla remi u Londonu, Bavarci uz pomoć Vide “pomeli” Turke!

Dva nova susreta osmine završnice u Ligi prvaka odigrana su ovoga utorka.

Bayern je s visokih 5:0 torpedirao Besiktasa i već nakon prvih 90 minuta sraza s turskim prvakom osigurao plasman u četvrtfinale, a velike zasluge Bavarci mogu pripisati i hrvatskom reprezentativcu Domagoju Vidi koji je u 16. minuti zaradio isključenje zbog prekršaja nad Robertom Lewandowskim kao zadnji igrač gostujuće obrane.

Turci su odolijevali Bavarcima do 43. minute kada ih je “načeo” Thomas Müller. Gol za 2:0 u 53. minuti postigao je Coman na asistenciju Lewandowskog, a zatim se u 66. minuti po drugi put među strijelce upisao Müller za već uvjerljivih 3:0.

Momčad Besiktasa dokrajčio je Lewandowski svojim golovima u 78. i 88. minuti.

Puno zanimljivije bilo je na Stamford Bridgeu gdje su Chelsea i Barcelona u svome trinaestom međusobnom srazu odigrali neodlučenih 1:1, iako je domaćin bio bolji, odnosno usprkos velikom postotku držanja lopte Katalonaca kreirao bolje prilike.

Tako je najbolji pojedinac susreta Willian u prvom dijelu u dva navrata uzdrmao vratnicu gola Katalonaca, međutim u 62. minuti je nakon Hazardovog proigravanja sjajno pogodio mrežu Ter Stegena i doveo “Plavce” u zasluženo vodstvo.

Gosti su ipak u 75. minuti izjednačili kada Iniesta izvrsno asistira s lijeve strane, a Messi još ljepše pogađa s nekih 11-12 metara i postavlja konačnih 1:1 što svakako sada Barcelonu pred uzvrat na Camp Nou stavlja u ulogu laganoga favorita.

Sutra nas očekuju dvije nove zanimljive utakmice u kojima se sastaju Shakhtar i Roma, odnosno Sevilla i Manchester United.