Barišić na vrhu Premijer lige, Leko strijelac u porazu Čapljine, Čuljak “pocrvenio”

I dalje nastavljamo pratiti nastupe naših Posušana koji su angažirani u nogometnim klubovima u BIH i inozemstvu.

Kapetan Širokog Brijega Josip Barišić u proteklih tjedan dana odradio je dvije utakmice u kupu protiv Viteza, gdje je bio strijelac u pobjedi od 3:0, te jučer u prvenstvu u derbiju protiv Zrinjskog gdje je Široki također slavio nakon preokreta 2:1 te preuzeo vodeće mjesto u Premijer ligi.

Nakon što je u prošlom kolu ispustio dva vrlo bitna boda kod kuće u ovom je Orenburg na svom stadionu slavio protiv Spartaka 2 iz Moskve čime je dodatno učvrstio treću poziciju u 2. ruskoj ligi. Nezamjenjiv je u momčadi Orenburga bio Silvije Begić.

U 13. kolu Prve nogometne lige Federacije BiH Čapljina je bila na teškom gostovanju kod ekipe Sloge iz Simin Hana te je poražena s 2:1. Jedini strijelac za goste bio je ove sezone odlični Nikola Leko koji je u 37. minuti postigao izjednačujući gol.

Nikola leko Capljina 1

Deseto kolo igrano je u 3. HNL gdje nastupa najviše naših Posušana. Croatia (Z) je “protutnjala” Kaštelom Starim savladavši domaćina s visokih 5:0. Vrlo dobrih 90 minuta odradili su Zvonimir Begić i Ante Serdarušić dok je Ante Dario Stipić susret odgledao s klupe. Zmaj je izgubio od Hrvaca 2:1, a u 73. minuti zbog crvenog kartona iz igre je morao Paško Čuljak. Kamen je uspio zaustaviti zahuktalog Primorca (B). U Ivanbegovini je završilo bez golova a cijei susret odigrao je Nikola Marić.

Luka Kukić bio je na vratima Osijeka II u domaćoj pobjedi (1:0) nad Oriolikom..