Bayern isprašio Neymara i društvo, Juventus prošao dalje

U utakmicama posljednjeg kola Lige prvaka Juventus je pobjedom kod Olympiacosa izborio osminu finala Lige prvaka, dok je Atletico remijem kod Chelseaja ispao, a Bayern je pokazao PSG-u da nije nepobjediv…

Izuzetno zanimljiva večer elitnog klupskog nogometnog natjecanja je iza nas, a najzadovoljniji može biti Juventus koji nije dopustio iznenađenje i pronašao je ovog utorka put prema osmini finala.

Na gostovanju kod Olympiacosa tražio je torinski klub pobjedu, a donio ju je Cuadrado pogotkom u 15. minuti utakmice. Federico Bernardeschi u 90. minuti samo je potvrdio slavlje talijanskog prvaka. Nedovoljno spremni Mario Mandžukić nije odigrao niti minute.

U istoj grupi uz nastup Ivana Rakitića od prve minute Barcelona je golom Paca Alcacera načela Sporting i potvrdila svoje prvo mjesto, a autogolom Mathieua protiv bivše ekipe pobjeda Katalonaca je zaokružena.

Dalje ide kao prvoplasirani i Manchester United koji je preokretom zahvaljujući golovima Lukakua i Rashforda svladao CSKA, a pridružit će mu se u nokaut fazi i Basel koji je nanio Benfici šesti poraz u grupnoj fazi. Trijumfirali su Švicarci 2:0, uz pogotke Elyounoussija i Oberlina.

Atletico Madrid ispao je iz Lige prvaka. Dvostruki finalist u posljednja četiri izdanja natjecanja dvaput je ranije remizirao s Qarabagom i to ga je skupo koštalo. Ovog utorka odigrao je 1:1 u gostima kod Chelseaja, a da je i pobijedio ne bi išao dalje, jer Roma je golom Perottija svladala goste iz Azerbajdžana.

Diego Simeone opet je ostavio Šimu Vrsaljka na klupi i pitanje je hoće li Hrvat ostati u momčadi do proljeća i Europske lige u kojoj Atletico nastavlja natjecanje.

Derbi dvoboj igran je u Münchenu u kojem je Bayern pokazao da PSG nije nepobjediv. Uz dva gola Tolissa i jednog Lewandowskog Bavarci su pobijedili rezultatom 3:1, a za goste je Mbappe tek ublažio poraz, no ostali su prvi u grupi, zahvaljujući trijumfu 3:0 u Parizu u prvom međusobnom ogledu.

U drugom susretu iste grupe Celtic je izgubio od Anderlechta zahvaljujući autogolu Joze Šimunovića od čije se glave lopta odbila u mrežu, no Škoti su ostali treći i nastavljaju natjecanje u Europskoj ligi.