Brazil svladao Srbiju i s prvog mjesta ide u osminu finala

Nogometaši Brazila i Švicarske plasirali su se u osminu finala iz E skupine Svjetskog prvenstva nakon što su Brazilci u Moskvi svladali Srbiju s 2:0, dok su u Njižnem Novgorodu Švicarci i Kostarikanci odigrali 2:2.

Nakon što nisu iskoristili dvije prigode Brazilci su poveli u 36. minuti. Coutinho je uputio odličnu loptu između dva stopera, a Paulinho je sa 13 metara lobao istrčalog vratara Stojkovića.

Nakon propuštenih prilika Srbije stigla je kazna u 68. minuti iz kornera. Neymar je ubacio na prvu vratnicu, a Thiago Silva glavom pogađa za konačnih 2:0.

Švicarci su poveli u 31. minuti. Shaqiri je ubacio u sredinu, Embolo spustio za Džemailija koji zakucava loptu u mrežu za 1:0.

Htjeli su se Kostarikanci barem pogotkom oprostiti od Rusije i do njega su došli u 56. minuti. Campbell je ubacio iz kornera, a Waston zabija za 1:1. Prvi gol Kostarike na ovom Mundijalu i tako su sve reprezentacije u Rusiji zabile pogodak.

No, Švicarci su bili bolja momčad i to su okrunili pogotkom Josipa Drmića u 88. minuti nakon sjajne kontre. Drmić je prije desetak minuta pogodio vratnicu, a sada mu je Zakaria namjestio odličnu šansu koju ne promašuje. 2:1 za Švicarsku što nije bio i konačni rezultat. U sudačkoj nadoknadi Sommer zabija autogol za konačnih 2:2.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Meksika, a Švicarska protiv Švedske.