CEDEVITA NADIGRALA CIBONU: Ramljak ubacio 11 poena

Košarkaši Cedevite korak su do obrane naslova prvaka Hrvatske nakon što su u trećoj utakmici kao domaćini slavili protiv Cibone s uvjerljivih 81:54 (22:15, 27:12, 15:15, 17:12) te poveli 2-1 u seriji na tri pobjede.

Treća utakmica bila je lišena ikakve dramatike jer je Cedevita dobila drugu četvrtinu 27:12, te je već na poluvremenu bilo ogromnih +22 razlike. Do kraja je ta prednost narasla na konačnih +27 za Cedevitu.

Kod Cibone je šut za tricu bio katastrofalan, samo 3 od 17 pogođenih, a sve tri je pogodio Domagoj Bošnjak, koji je s ukupno 15 poena bio prvi strijelac Cibone.

Najbolji u redovima domaćina bili su sa po 12 poena Demetrius Nichols i Džanan Musa. Ivan Ramljak dodao je 11 koševa, a Roko Leni Ukić deset.

U četvrtoj utakmici 3. lipnja domaćin je Cibona. Eventualna peta utakmica na rasporedu je 7. lipnja, s Cedevitom kao domaćinom.