Čilić opet imao pobjedu na dlanu, ali je izgubio i od Socka

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić doživio je još jedan poraz u tri seta u svom trećem nastupu na londonskom ATP Finalu, nakon što ga je u utorak svladao Amerikanac Jack Sock sa 5-7, 6-2, 7-6 (4) poslije dva sata i 28 minuta igre.

Deveti tenisač svijeta još je jednom potvrdio kako ne leži Čiliću, jer ga je uspio pobijediti već treći put u isto toliko dvoboja, iako je rasplet prvog seta, kao i početak trećeg išao na ruku našem tenisaču. No, baš kao i u dvoboju sa Alexanderom Zverevom, Čilić nije uspio iskorisiti prednost ‘breaka’ u trećem setu. Prilično sretno je naš tenisač osvojio prvi set u dvoboju sa Sockom, koji je krenuo u meč s ‘breakom’, ali odmah u sljedećem gemu izgubio servis. Sve do 11. gema više nije bilo prilika za ‘break’, a onda je zaprijetio Amerikanac. Sock je došao do prednosti, a Čilić se spasio osvojivši poen nakon što je lopta zapela za mrežu i prešla na suparnikovu stranu, što je bilo neuhvatljivo za Amerikanca. U sljedećem gemu naš je tenisač došao do 0-40 te iskoristio treću set-loptu. Sock je i drugi set otvorio ‘breakom’. Čilić se mogao vratiti u četvrtom gemu, ali je propustio dvije prilike za izjednačenje na 2-2 i potom još jednom izgubio servis. Marina su skupo koštali izgubljeni poeni na drugom servisu (3/13) i 14 neforsiranih pogrešaka, koliko ih je napravio u drugom setu.

Za razliku od prva dva seta, Marin je odlučujući set započeo osvajanjem 12 od prvih 13 poena te je ekspresno stigao do vodstva 3-0. No, nakon furioznog početka u Čilićevu igru ponovno su se uvukle pogreške kojima je pomogao Jacku Socku da se vrati u meč. Amerikanac je u petom gemu vratio ‘break’ zaostatka i nizom od tri gema izjednačio na 3-3. Do kraja seta više nije bilo prilika za oduzimanje servisa pa je odluka o pobjedniku pala u ‘tie-breaku’. Čilić je prvi došao do prednosti i poveo sa 4-2 prije promjene strana. No, bio je to posljednji poen koji je osvojio u meču. Nakon što je kod 6-4 Čilić poslao bekhend daleko iza osnovne crte, Jack Sock je mogao početi proslavljati svoju treću pobjedu u isto toliko dvoboja s našim najboljim tenisačem, za koju mu je trebalo dva sata i 28 minuta borbe. Čilićevi izgledi za plasman u polufinale sada su svedeni na teoriju. Pobijedi li Roger Federer u večernjem dvoboju Alexandera Zvereva, Švicarac će osigurati mjesto u polufinalu, a pridružit će mu se pobjednik meča Zverev – Sock koji će biti odigran u četvrtak. Uspije li mladi Nijemac pobijediti Federera, onda se Marinu otvara mogućnost da pobjedom nad Švicarcem u posljednjem kolu izbori mjesto u polufinalu, uz uvjet da Zverev u četvrtak svlada i Socka te s tri pobjede osvoji prvo mjesto u skupini.