Čilić pobijedio Sandgrena i izborio 2. kolo na US Openu

Marin Čilić, 7. igrač svijeta, izborio je drugo kolo na posljednjem Grand Slamu sezone. Najbolji hrvatski tenisač pobijedio je Amerikanca Tennysa Sandgrena (105. s ATP liste) sa 6:4, 6:3, 3:6, 6:3.

Međugorac je odlično igrao u prva dva seta. Već na početku je oduzeo servis suparniku i poveo s 3:1, ali kada je servirao za prvi set Amerikanac je vratio ‘break’ (5:4). U sljedećem gemu Marin je ponovno pritisnuo Tennysa i ponovno mu oduzeo servis, iskoristio je prvu od dvije prilike za prvi set.

Čilić je početkom drugog seta izgubio servis, ali je uzvratio u sljedećem gemu. Nakon što je osvojio svoj servis Marin je ponovno napravio ‘break’ i poveo s 3:1. Do kraja seta oba su tenisača zadržala svoj servis.

Najbolji hrvatski tenisač imao je problema na početku trećeg seta kada je izgubio svoj servis. Amerikanac je zadržao prednost i osvojio set sa 6:3.

Problemi su se nastavili u četvrtom setu. Marin je kod 1:1 spasio jednu ‘break’ priliku, a već u sljedećem gemu mogao oduzeti servis suparniku, ali se Amerikanac izvukao. U osmom gemu Marin je ponovno pritisnuo i nakon velike borbe uspio je iskoristiti četvrtu ‘break’ priliku. Naš je tenisač završio meč sa 6:3.

U 2. kolu Marin Čilić igra protiv pobjednika susreta Alexander Zverev – Darian King.