Čudesni Ronaldo donio remi Portugalu protiv Španjolske

ŠPANJOLSKA i Portugal odigrali su fantastičnu utakmicu na otvaranju skupine B SP-a. Nakon silnih šokova i preokreta završilo je 3:3.

Portugal je vodio od 4. minute naakon penala Ronalda, izjednačio je Diego Costa u 24.. Ronaldo je zabio za 2:1 u 45. minuti, Costa je opet izjednačio u 54., a u 58. Nacho zabija za 3:2 za Španjolce. Treći svoj gol i treći za Portugal zabio je čudesni Ronaldo u 88. minuti za veluki remi protiv furije.

h_54410450

Maroko je, kao kvalitetnija momčad, bio favorit u 1. kolu skupine B protiv Irana. Maroko je imao dvije velike prilike koje nije iskoristio. Maroko je igrao preziheraški u utakmici koju je morao dobiti. Maroko si je, na kraju priče, sam pucao u nogu i izgubio je 1:0. Autogolom u petoj minuti sudačke nadoknade.

suarez_epa_22egipat

I druga utakmica prvog kola skupine A na SP-u dramatično je pripala Urugvaju. Jedini gol za pobjedu protiv Egipta postigao je Jose Gimenez u 89. minuti. Carlos Sanchez centrirao je iz slobodnjaka s desne strane, a stoper Gimenez skače više od dvojice suparnika i glavom zakucava u mrežu do tada nesavladivog El-Shenawyja.