Danska odigrala ‘nulu’ s Francuskom u osmini finala ide na Hrvatsku

Nogometaši Francuske, kojima je bio dovoljan remi da bi osigurali prvo mjesto u C skupini SP-a, u Moskvi su protiv Danske odigrali 0:0, i tako je Francuska osvojila prvo mjesto u skupini, a Danska je ostala na drugoj poziciji.

To znači da će Danska u osmini finala vjerojatno igrati protiv Hrvatske, dok će Francuska mora pričekati rasplet za drugo mjesto u skupini D u kojoj se u 20 sati sastaju Island – Hrvatska, te Nigerija – Argentina.

Najgora utakmica u dosadašnjem dijelu SP-a, ujedno je i prva koja je završila bez golova. Danska je nastupila u najjačem sastavu, a Francuska je igrala bez Paula Pogbe, dok je Kylian Mbappé ušao u igru tek u 78. minuti.

U utakmici posljednjega, 3. kola skupine C Svjetskog prvenstva nogometaši Perua su svladali Australiju 2:0 (1:0) i osvojili treće mjesto u skupini.

Peru je poveo golom iz voleja Andre Carrilla u 18. minuti, a u 50. minuti na 2:0 povećao je Paolo Guerrero.

Bila je to utakmica u kojoj je Australiji trebala pobjeda za mogući plasman u osminu finala, no trijumfirali su Peruanci, koji su nakon 40 godina došli do pobjede na svjetskim prvenstvima.