Dinamo novom pobjedom odjurio u euro proljeće

Dinamo je nakon 49 godina izborio proljeće u Europi. U 4. kolu Europske lige plavi su u Maksimiru pobijedili Spartak iz Trnave s 3:1. Uvjeti za igru bili su otežani jer se uoči dvoboja spustila magla.

No Bjeličina družina igrala je sjajno i još jednom svlada slovačku momčad. Strijelci za Dinamo bili su Gojak (22.), Kadlec (36.) koji je zabio autogol, te Oršić (79.). Spartak je smanjio u 63. minuti sjajnim pogotkom Čanturišvilija.

Dinamo je prvi s 12 bodova ispred Fenerbahçea (7), Spartaka (3) i Anderlechta (1). Plavi su pred sobom imali veliku zadaću koju su uspješno odradili. Za proljeće u Europi bio im je potreban barem bod protiv Spartaka, ali sada s pobjedom mogu mirnije čekati dvoboj kod Fenerbahçea (29. studenog). U 22. minuti Oršić je vratio povratnu loptu, Gavranović je proslijedio do Gojaka koji zatresao mrežu Spartaka. Dinamo je nastavio pritiskati što se isplatilo 14 minuta kasnije kada je Gojak ubacio s desne strane i prisilio Spartakova branič Kadleca da zatrese mrežu svoje momčadi. Dinamo je poveo s 2:0!

Plavi su nastavili pritiskati i u nastavku. U 57. minuti Dinamo je izveo kontranapad, ali Gavranović nije bio priseban u završnici. Pokušao je prebaciti vratara Hudija, a lopta je otišla pored vrata. Spartak je u 63. minuti smanjio na 2:1 golom Čanturišvilija. Dinamovu pobjedu je u 79. minuti pogotkom potvrdio Oršić nakon sjajne asistencije Petkovića.

Dinamo je osigurao proljeće, a sada može juriti prvo mjesto kako bi u prosincu u ždrijebu bili nositelji i možda dobili nekog lakšeg suparnika. Prvo mjesto u skupini donosi i veću zaradu. Većini Dinamovih navijača večeras je bila povijesna utakmica, ali Nenad Bjelica drugačije je razmišljao. – Povijesne utakmice očekujem na proljeće, time sam sve rekao – kazao je uoči dvoboja Dinamov trener. Želja mu se ostvarila.