Dinamo odigrao jako dobru utakmicu, pogodio dvije stative, ali na svojstven način izgubio dvoboj protiv Olympiakosa

Nogometaši Dinama upisali su drugi poraz u trećem kolu ovogodišnje Lige prvaka. Unatoč jako dobroj utakmici, u kojoj su pogodili čak dvije stative i bili su ravnopravna, u nekim trenucima i bolja momčad na terenu, Modri su izgubili od grčkog prvaka Olympiakosa na Maksimiru s minimalnih 1:0.

Dinamo je jako dobro otvorio susret, kao i drugo poluvrijeme kada su Zagrepčani uzdrmali vratnicu. Dinamo je bio dostojan protivnik bogatijem prvaku Grčke, ali je na kraju izgubio kasnim pogotkom Olympiakosa. Neposredno nakon što su Modri pogodili svoju drugu stativu na utakmici, Ideye Brown je zabio iz teške pozicije u bliži Eduardov kut.

Dinamo je na kraju utakmice pritisnuo goste, sudac Paolo Tagliavento je vjerojatno hrvatskom prvaku trebao dosuditi i kazneni udarac, ali Modri nisu uspjeli doći do konačnog izjednačenja. Nakon tri kola, Bayern i Olympiakos imaju po šest, a Dinamo i Arsenal po tri boda.

Zoran Mamić na klupi je pomalo neočekivano ostavio Marka Pjacu, a u špici napada započeo je s Arminom Hodžićem. Dinamo je jako dobro otvorio susret s dva kornera u prve dvije minute ali bez konkretnog pokušaja prema vratima sve do 11. minute kada je Marko Rog probio desnu stranu gostujuće obrane, ubacio na peterac, no Hodžić je zakasnio na loptu i Grci su otklonili opasnost.

Ubrzo je zaprijetio i EL Arabi Soudani udarcem s ruba kaznenog prostora ali je lopta otišla visoko iznad gostujućeg gola. Nakon velikog početnog pritiska Dinama, Olympiakos je uspostavio ravnotežu te se igralo pretežito na sredini travnjaka iako je Dinamo i dalje dobro stajao na terenu.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, nakon igre s puno opreza i bez velikih prigoda. Nakon početne inicijative Dinama, Olympiakos se konsolidirao i na odmor je otišao sa sedam udaraca na Dinamov gol, dok ih je Dinamo imao tri, ali više kornera (3-1) i veći postotak posjeda lopte.

Najveću prigodu u dotadašnjem dijelu utakmice imao je Dinamo u 7. minuti nastavka. Modri su povukli kontru, nakon kombinacije Soudanija i Juniora Fernandesa lopta je došla do Domagoja Antolića koji iz izgledne situacije pogađa stativu Olympiakosovog gola.

Olympiakos je uzvratio već u sljedećem napadu, Felipe Pardo je probio lijevu stranu Dinamove obrane i na drugoj strani uposlio usamljenog Ideyea Browna koji iz neposredne blizine promašuje prazan gol. Nakon zanimljivog starta nastavka, utakmica se ponovno usmjerila na žestoku borbu na sredini terena. Igralo se vrlo borbeno, s puno trke, ali su obrane bile vrlo koncentrirane i nisu dozvoljavale prigode suparničkim momčadima.

U 77. minuti sreća je ponovno pomazila Grke kada je Dinamo pogodio svoju drugu stativu na utakmici. Lopta je nakon gužve došla do večeras odličnog Roga, koji je uputio udarac, Roberto je ostao na krivoj nozi, ali je lopta odsjela na vratnici.

No, kako to često kod Dinama biva, nakon dobre igre i kontrole utakmice, primio je pogodak. Ideye se sjurio po desnoj strani Dinamove obrane i iz “nemoguće” situacije, pogodio u bliži kut Eduardovog gola. Dinamo nije odustao od izjednačenja, u 89. Angelo Henriquez odlično je tukao glavom, ali je lopta prošla tik uz gostujuću vratnicu .

Do kraja, ipak, unatoč pritisku i mogućem nedosuđenom kaznenom udarcu zbog igranja rukom Luke Milivojevića, hrvatski prvak nije uspio izjednačiti. Na kraju dvoboja, u modrom taboru mogu biti iznimno zadovoljni predstavom, ali ne i konačnim ishodom.