Dinamo osigurao veliku prednost uoči uzvrata u Tbilisiju

U prvom susretu trećeg pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je u Zagrebu dočekao svog imenjaka iz Tbilisija. Iako Modri nisu odigrali najbolju utakmicu zahvaljujući odličnoj završnici prvoga poluvremena došli su do sigurne pobjede.

Nakon što su uz dosta muke prošli Vardar nogometaši trenera Zlatka Kranjčara nastavili su svoj put prema grupnoj fazi Lige prvaka protiv gruzijskog Dinama. Kako je i najavio Kranjčar je napravio neke izmjene u momčadi pa je na vratima od prve minute priliku dobio Eduardo dok je uz Sigalija stopersku poziciju zauzeo Benković, a Schildenfeld je preselio na klupu.

Dinamov strateg bio je prisiljen napraviti prvu zamjenu nakon samo devet minuta igre jer jer teren zbog ozljede napustio Machado dok je u igru ušao Fernandes. Uvodne minute utakmice protekle su u ravnopravnoj igri na sredini terena, a domaćini su uglavnom pokušavali iz daljine preko Soudanija i Stojanoviča.

Vrlo skromna predstava Modrih počela je izazivati prve zvižduke s tribina, ali baš u tim trenucima Dinamo dolazi do vodstva. Ćorić je prekrasnom loptom pronašao Soudanija koji izlazi sam pred gostujućeg vratara i mirno zabija za 1:0. Samo dvije minute kasnije novo slavlje na Maksimiru. Ovoga puta je Ćorić strijelac, a veći dio posla je obavio Fernandes koji je prošao po lijevoj strani.

Dva bljeska bila su dovoljna da Dinamo s velikom prednošću ode na odmor iako igra u prvom poluvremenu nije bila niti približno dobra kao što bi to rezultat mogao sugerirati.

Raspoloženi Ćorić otvorio je i drugu dionicu susreta, ali njegov udarac ovaj put odlazi pokraj vratnice. U 61. minuti Parunašvili je zaprijetio s dvadesetak metara, ali Eduardo je spreman i hvata loptu bez problema.

Kako je utakmica odmicala domaćini su se sve više povlačili i prepuštali igru gostima te su svoju priliku čekali iz protunapada. Blizu pogotka bio je Benković u 79. minuti, ali iz blizine njegov udarac glavom odlazi preko gola. Pet minuta prije kraja susreta najopasniji pokušaj gostiju, pucao je Čelidze, međutim Eduardo odlično reagira i odbija loptu u korner.

Uzvratni susret na rasporedu je u utorak, 2. kolovoza s početkom u 19 sati.