EL: Arsenal slavio u Milanu!

Četvrtak je dan za Europsku ligu, a na rasporedu su bili prvi susreti osmine finala.

Kijevski Dynamo može biti itekako zadovoljan rezultatom prvog susreta u Rimu. Izvukao je protiv Lazija remi 2:2, a loša vijest za Kijevljane je da u uzvratu neće moći računati na vrlo važnog igrača, Denisa Garmaša, koji je zaradio drugi žuti karton.

Prednost nakon prvog susreta ima Marseille, ali Athletic Bilbao stigao je do gola u gostima koji će mu ipak možda nešto značiti. Marseille je odradio vrlo dobru utakmicu i pobjeda je zaslužena, no neće mu biti lako na vrućem gostovanju u Bilbau.

Viktoria iz Plzena poražena u Lisabonu od Sportinga 2:0, a mogla je i teže stradati. Domaćin je bio bolji protivnik, postigao dva gola, stvorio još niz prilika, ali nedostajalo je preciznosti u završnici.

U blockbuster dvoboju Arsenal je slavio na San Siru protiv Milana s 2:0 i ima veliku prednost uoči uzvrata. Milan i Arsenal u različitoj formi ušli su u ovaj susret, no na kraju je ona momčad koja je u posljednjim utakmicama imala lošije rezultate, odnijela pobjedu. Topnici su slavili na San Siru s 2:0 i napravili ogroman korak prema prolazu u četvrtfinale Europske lige.

Vedran Ćorluka odigrao je prvu cijelu utakmicu nakon gotovo godinu dana i to u porazu Lokomotiva kod madridskog Atletica s visokih 3:0. Madriđani su tako napravili dobar dio posla i mirno mogu na uzvrat u Moskvu.

Salzbirg je slavio u Dortmundu s 2:1 i zakoračio prema četvrtfinalu Europske lige. Odigrali su još jednu dobru i otvorenu utakmicu te na kraju iznenadili favoriziranog domaćina.

Do važne gostujuće pobjede došao je Lyon koji je slavio u Moskvi protiv CSKA s 1:0. Bio je to zanimljiv i izjednačen dvoboj u kojem je domaćin bio bolji u prvom poluvremenu, ali u nastavku je Lyon bolje krenuo i nagrađen je pogotkom.