ELF JE OPET ZASTRAŠUJUĆ: Svjetski prvak razbio Meksiko za finale Kupa Konfederacija

Nova, pomlađena Njemačka igrom i autoritetom aktualnog prvaka svijeta pobijedila je Meksiko 4:1 u polufinalu Kupa Konfederacija u Sočiju i tako izborila utakmicu za naslov, koja se u nedjelju od 20 sati igra u St. Peterburgu.

Leon Goretzka je već do osme minute dvije odlične akcije Nijemaca završio golovima za velikih 2:0. Prvo je u 6. minuti pogodio s ruba kaznenog prostora, a dvije minute potom utrčavanjem na proigravanje u prostor preduhitrio golmana Ochou za poduplanje vodstva.

Zatim je dvostruki njemački junak bio golman Marc Andre ter Stegen, koji je do kraja poluvremena sjajno obranio dvije velike prilike suparnika, točnije Giovanija do Santosa i Javiera Hernandeza.

Timo Werner u 59. minuti golom riješava utakmicu. Marco de la Mora je minutu prije kraja krasnim projektilom s preko 30 metara smanjio za Meksiko, ali odmah zatim Armin Younes postavlja konačnih 4:1.

Utakmicu za treće mjesto također u nedjelju, ali od 17 sati u i u Moksvi, igraju Meksiko i Portugal.