EP: Hrvatska obranom u posljednjoj četvrtini “slomila” Mađarsku

Hrvatska košarkaška rezentacija u susretu je 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu svladala Mađarsku 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5).

Bojan Bogdanović s 23 i Dario Šarić s 15 koševa predvodili su Hrvatsku do prve pobjede, dok su Zoltan Perl s 12 i David Vojvoda s 11 ubačaja bili najučinkovitiji kod Mađarske. Ivan Ramljal nije nastupio.

Mnogo teže od očekivanog hrvatski košarkaši ostvarili su pobjedu u prvom nastupu u Rumunjskoj. Protiv jedne od slabijih reprezentacija na natjecanju do pobjede je stigla tek u posljednjih 10 minuta utakmice. Nakon 30 minuta Mađari su bili u minimalnoj prednost od 53:52, no petorka Popović-Bogdanović-Tomas-Šarić-Bender, koja je odigrala cijelu četvrtu četvrtinu, čvrstom igrom u obrani uspjela je “prelomiti” susret na hrvatsku stranu.

U posljednjih 10 minuta Hrvatska je primila samo pet poena, a tu dionicu je otvorila serijom 8-0 kojom je preuzela kontrolu rezultata.

Hrvatska će u 2. kolu u subotu u 19.30 igrati protiv domaćina Rumunjske.