Eurogolom Serdarušća i asistencijom Begića Croatia preokretom proslavila naslov

Croatia iz Zmijavaca je osvojila naslov prvaka 3. HNL Jug. U jučerašnjoj utakmici su na svom terenu u svečarskom ozračju, na pogon Posušana, savladali Junak (3:2).

Opće poznato je kako boje kluba iz Zmijavaca već par godina uspješno brane Zvonimir Begić, Ante Serdarušić i Ante Dario Stipić. Koliko su bitni u momčadi iz Imotske krajine najbolje se vidjelo na jučerašnjoj utakmici.

Eurogolom iz slobodnjaka započeo preokret protiv Junaka

Naime, gosti su vodili do 89. minute kada rezultat eurogolom iz slobodnjaka poravnava Serdarušć, koji je u igru ušao u 65. minuti susreta.

Osmom asistencijom sezone pridonio preokretu protiv Junaka

Samo minutu kasnije za potpuni preokret i ludnicu na tribinama pogađa Mrkonjić na prekrasnu asistenciju čarobnog Begića.

Begić je u 29 nastupa zabio četiri gola, Serdarušić u isto toliko bio je precizan u dva navrata, dok je Stipić u 26 nastupa postigao najviše – pet golova. Dodajmo ovome kako je Begić pozvan u selekciju Dalamcije koja u srijedu igra protiv selekcije Nogometnog saveza Varaždin.

FB_IMG_1526834412575

U Zmijavcima su u prigodi slavlja ispekli vola, a svi zajedno su nazdravili velikom rezultatu, no Croatia ne ide u Drugu ligu.

Svojom trkom i zalaganjem jedan od najzaslužnijih za osvajanje naslova

Ako dobije licencu, Zadar, koji je u zadnjem kolu svladao Val u Kaštel Starom sa 2:1, ulazi u 2. HNL, a RNK Split igra kvalifikacije protiv Hrvatskog dragovoljca.