Fenomenalni Bogdanović s trideset koševa srušio Cavse u playoffu

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović predvodio je Indiana Pacerse do domaće pobjede protiv Cleveland Cavsa predvođenih LeBron Jamesom, uz fenomenalan šut 11-15, uključujući i 7-9 za trice, čime je izjednačio rekord Pacersa u playoffu, koji su držali Chuch Pearson, Reggie Miller i Paul George.

Bogdanović je postigao 15 od svojih 30 koševa u presudnoj zadnjoj četvrtini, čime je okrunio nevjerojatan “come-back” za Indianu od minus 17 na poluvremenu. Indiana je pobijedila s 92-90 i povela s 2:1 u prvoj rundi playoffa Istočne Konferencije.

S otprilike šest minuta do kraja, Bogdanović je preuzeo stvari u svoje ruke. Prvo je pogodio tricu kojom je smanjio zaostatak na samo 73-75, a par minuta kasnije, pri rezultatu 77-77, pogodio je tricu u padu, i dodao slobodno bacanje čime je Indiana povela s 81-77, prvo vodstvo od prve četvrtine.