Veliki niz nepobjedivosti HŠK Posušje nastavljen je danas na „vrućem terenu“ u Ljubuškom. Posuški plavo-bijeli u okviru devetog kola Druge lige FBiH – Jug su odigrali 1:1 protiv favorizirane NK Sloge.

Crveni karton za domaćina

Domaći nogometaši su dominirali tijekom cijele utakmice, usprkos tome što su u prvim minutama ostali s igračem manje: Naime, posljednji igrač obrane Sloge srušio je Darija Stipića, a sudac utakmice je opravdano pokazao crveni karton.

HSK 9

Sloga je većinom prijetila iz prekida, ali je obrana Posušana u prvom poluvremenu uspijevala obraniti svoj gol te na predah otići bez primljenog gola.

HSK 4

Jurišić pogađa za vodstvo

U drugom djelu Posušje je postiglo gol iz prve prave prilike. Jedna brza polukontra po lijevoj strani, ubačaj na rub šesnaesterca do Ivana Jurišića koji iz voleja loptu posprema iza vratara gostiju za erupciju oduševljenja „Poskoka“ i Posušana koji su danas u velikom broju pohodili stadion „Babobvac“.

HSK 7

Do kraja utakmice domaćini su uspjeli izjednačiti. Domaći igrač s desne strane baca loptu iz auta daleko u kazneni prostor, obrana Posušja ne reagira najbolje, lopta dolazi do meksikanca u redovima Sloge Gerarda Ivana Gila Badilla koji pogađa za izjednačenje. Gostujući nogometaši prigovarali su sudcu jer su smatrali da je se meksikanac poslužio rukom, ali sudac nije mijenjao odluku.

HSK 4

Preko 300 “Poskoka” bodrilo “plavo-bijele”

Susret je po iznimno lijepom vremenu pratilo oko 1500 gledatelja, a veliki broj navijača došao je iz Posušja. Svakako su prednjačili „Poskoci“, više od 300 njih koji su svojom potporom i navijanjem Posušju bili 12 igrač.

HSK 8

Svojim zalaganjem, trudom i borbenošću nogometaši Posušja mogu biti zadovoljni osvojenim bodom protiv trostruko skuplje momčadi i pokazali su da se takvim pristupom može igrati protiv svakoga. Sloga i Posušje nakon ovog kola imaju po 23 boda i nastavljaju mrtvu utrku za prvaka Druge lige FBiH – Jug.