Grudama susjedski derbi protiv Posušja

Nogometaši HŠK Posušje izgubili su u Grudama od istoimenog protivnika rezultatom 2:0 u okviru 2. kola Druge lige FBiH – Jug.

Posušje je u prvom poluvremenu imalo inicijativu na terenu, ali nažalost nisu iskoristili svoje prilike. Već u sedmoj minuti lijepo kombiniraju no Jurišić s ruba kaznenog prostora puca iznad grede. U 12. minuti ubačaj s desne strane, Jukić vraća povratnu u peterac ali Danijel Begić loptu šalje pokraj stative. u 31. ponovno jedna polukontra Posušana koju Jurišić završava nepreciznim udarcem iako je imao i boljih rješenja. Domaćini su u prvom dijelu uglavnom prijetili iz prekida, a izdvajamo takav jedan iz 35. minute kada pogađaju okvir gola gostiju. Na poluvrijeme se odlazi bez golova.

hsk posusje grude 1

I u drugom poluvremenu Posušje bolje ulazi u susret. Iz prekida neprecizan je Karamatić, a malo kasnije Dominik Begić, na izvrsnu asistenciju Crnogorca, puca preko gola.

I kako to biva u nogometu, kada ne iskoristiš svoje prilike dođe kazna. U 53. minuti Đerek izvrsno brani šut Biloša, ali je zato nemoćan bio minutu kasnije kada jedna dubinska lopta prolazi kroz obranu Posušja, dolazi do Pave Mikulića koji izlazi sam pred vratara gostiju te loptu pored njega šalje u mrežu za vodstvo Gruda. Do promijene rezultata dolazi samo tri minute poslije kada obrambeni igrač Posušja u kaznenom prostoru ruši protivničkog napadača i sudac je opravdano dosudio jedanaesterac koji je iskoristio Biloš za povećanje vodstva domaće ekipe.

hsk posusje grude 2

Do kraja susreta Posušje je imalo još dvije prilike preko Jurišića i Mandurića, ali do počasnog gola nisu došli pored danas odlične i borbene obrane gostiju koji su svaku imalo ozbiljniju akciju gostiju prekidali prekršajima na 30-tak metara od svog gola.

U trećem kolu na Mokri dolac dolazi NK Kamešnica.