Hajduk i Lokomotiva prošli u treće pretkolo EL

Momčadi Hajduka i Lokomotive na svojim su terenima osigurale ovosezonski nastavak europskog puta.
Nakon remija u Rumunjskoj i Finskoj, Hajduk i Lokomotiva u uzvratima su drugog pretkola pobijedili Iasi i Rovaniemi te se plasirali u nastavak natjecanja.

Hajduk je nakon 2:2 u gostima svladao Iasi na Poljudu rezultatom 2:1, a za vodstvo je pogodio Tudor efektnim potezom u 22. minuti. No, samo četiri minute poslije poravnao je Ciucur.

Pobjedu Hajduku donio je Ohandza, još jednom kao džoker s klupe, u samoj završnici dvoboja.

Lokomotiva je nakon 1:1 svladala Rovaniemi rezultatom 3:0, a u 22. minuti Prenga je za domaćine propustio realizirati kazneni udarac.

Potom je Fincima isključen Pirinen, a Fiolić je pri kraju prvog dijela načeo njihovu mrežu. Marić je na početku nastavka povisio na 2:0, a isti je igrač u 83. minuti postavio konačni rezultat. Na kraju susreta Rovaniemi je zbog isključenja Jammeha ostao s devetoricom na terenu.

Hajduk će prvu utakmicu trećeg pretkola igrati u gostima kod ukrajinske Oleksandrije, a uzvrat je u Splitu. Lokomotiva će prvu utakmicu trećeg pretkola igrati u Zagrebu, također protiv ukrajinskog predstavnika, Vorskle, a uzvrat je u Poltavi. U trećem se pretkolu Europskoj ligi priključuje i Rijeka, koja u prvom dvoboju odlazi u goste Istanbul Basaksehiru, a uzvrat igra kod kuće. Sve se prve utakmice igraju 28. srpnja, a uzvrati 4. kolovoza.