Higuain i Buffon srušili Monacov niz i donijeli veliku prednost Juventusu

U dvoboju dvaju sjajnih momčadi u izvrsnoj formi kraći kraj izvukla je momčad Monaca, a ujedno su domaći nogometaši došli vrlo blizu kraja ovosezonskoj epizodi u Ligi prvaka. Juventus je odigrao taktički odličnu utakmicu i s 2:0 napravio velik korak prema finalu Lige prvaka, u ogledu polufinalista s najviše i najmanje primljenih pogodaka Juventus je još jednom pokazao kakvu granitnu obranu ima.

Max Allegri još je jednom sjajno postavio taktiku, dao je puno prostora u napadu nogometašima Monaca, s nadom da će njegovi vrhunski braniči uz neprelaznog Buffona odraditi odličan posao, a da će s druge strane to otvoriti prostor za njegove “killere” u napadu. Upravo to se dogodilo, Monaco je imao nekoliko odličnih prilika na otvaranju utakmice, ali maestralni Buffon još je jednom zaključao svoja vrata, dok je s druge strane kombinacija Alves – Higuain uništila nade Monaca u prolaz u finale Lige prvaka.

Prijetili su na otvaranju domaći nogometaši iz svih oružja, dvaput se okušao Mbappe, glavom je pokušao Falcao, jednom Glik, no nijedna lopta nije završila iza Buffonovih leđa. Inače, talijanski je reprezentativni vratar igrao stotu utakmicu u Ligi prvaka i 60. put ostao prazne mreže.

Kazna je uslijedila nakon nešto manje od pola sata igre. Krasnu akciju Juventusa započeo je petom Dybala, Alves odigrava dupli pas s Higuainom, ulazi u Monacov kazneni prostor, na zatvaranje od strane dvojice domaćih braniča reagira fantastično, petom pronalazi Higuaina, koji lagano matira nemoćnog Subašića.

Na otvaranju drugog dijela Monaco je mogao do izjednačenja, lijepo je Silva pronašao Falcaa, ali Kolumbijac još jednom ne uspijeva zabiti Buffonu. Odlično je s druge strane reagirao i Subašić, nakon što je Marchisio ukrao loptu Lemaru i sjurio se prema Monacovim vratima, no odlično brani hrvatska jedinica. Pet minuta kasnije ništa nije mogao niti Subašić, Dani Alves fantastičnom je dugom loptom pronašao Higuaina, koji na drugoj vratnici drugi put zabija i gura Juventus prema finalu. Prvi put u karijeri Alves je upisao dvije asistencije u jednoj utakmici u Ligi prvaka.

Sjajnu je priliku za smanjenje Juventusovog vodstva imao Monaco u 90. minuti, s desne je strane slobodnjak izveo Moutinho, Germain odlično puca glavom, ali Buffon još jednom brani. Šestu utakmicu zaredom Juventus nije primio gol u Ligi prvaka, od toga u tri utakmice protiv Barcelone i Monaca, momčadi koje su ove sezone u svim natjecanjima postignule čak 302 gola. Monaco prvi put nakon studenog 2015. godine nije postigao gol na svom stadionu Louis II, teško je zamisliti scenarij prema kojemu će Monaco u Torinu izboriti finale protiv ovakvog Juventusa.

Danijel Subašić odigrao je svih 90 minuta za Monaco, svoj je posao odradio jako dobro, kod primljenih pogodaka nije mogao previše učiniti. Mario Mandžukić još je jednom odigrao čitavu utakmicu za Juventus, gotovo u potpunosti se posvetio obrambenim zadacima, nije odigrao spektakularno, ali nije ni griješio.