HRVATSKA JE U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA!!!!!

Hrvatska je prošla u finale SP-a i ostvarila najveći uspjeh u povijesti našeg nogometa.

Bravo, naši junaci, bravo… Naklon do poda! Hrvatska je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva! I to na kakav način, u drami produžetaka Hrvatska je polufinalu svladala Englesku (2:1) i u nedjelju će od 17 sati s Francuskom odlučiti tko u ovom trenutku igra najbolji nogomet na planeti. Ma, to je Hrvatska, nemojte ni sumnjati u to!

Na iznimno prepotentan i podcjenjivački način najavljivali su Englezi utakmicu s Hrvatskom. Ne, nogomet se ipak ne vraća kući, kako to Englezi propagiraju. On ostaje kod kuće, u Hrvatskoj! A vratili smo se na čudesna način iz rezultatskog zaostatka. Izdržali smo samo pet minuta. Luka Modrić napravio je prekršaj na dvadesetak metara, a sjajno je iz slobodnog udarca pogodio Kieran Tripper preko živog zida. Zadnji koji je za Englesku zabio iz slobodnog udarca na SP-u bio je David Beckham 2006. godine. Bio je to deveti engleski pogodak iz prekida (pet su zabili glavom) na ovom Svjetskom prvenstvu. Najviše na nekom Svjetskom prvenstvu još od 1966. godine. Šest puta su Englezi vodili na poluvremenu na Svjetskim prvenstvima i svih šest utakmica na kraju su pobijedili… Do sinoć. Još dugo će Engleska čekati svoj finale.