Hrvatska junački pala u finalu, Francuzi prvaci svijeta

HRVATSKA nogometna reprezentacija izgubila je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Moskvi od Francuske s 2:4.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minuti, na 1:1 poravnao je Ivan Perišić u 28., novo vodstvo Francuskoj osigurao je Antoine Griezmann u 38. iz jedanaesterca, a u nastavku su Galski pijetlovi preko Paula Pogbe u 59. i Kyliana Mbappea u 65. minuti stigli do vodstva od 4:1. Na konačnih 4:2 smanjio je Mandžukić u 69. minuti.

Drugo mjesto u Rusiji najveći je uspjeh hrvatskog nogometa u povijesti. Nadmašeno je treće mjesto iz Francuske 1998. Francuska je, pak, drugi put osvojila naslov svjetskog prvaka, a prvi je proslavila upravo te 1998. na domaćem terenu kada je u polufinalu svladala Hrvatsku 2:1, a u finalu Brazil 3:0.

Hrvatska je tužna, ali ponosna na svoje šampione. Velika je stvar igrati u finalu svjetskog prvenstva. Francuska je danas bila bolja i nemamo za čim žaliti