Hrvatska remizirala u Faru, vatreni prvi put Portugalcima zabili gol

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu nakon osvojenog srebra na SP-u u Rusiji i ostavila dobar dojam u prijateljskom dvoboju protiv Portugala (1:1).

Vatreni su poveli u 18. minuti pogotkom Perišića, koji je zabio prvi naš gol u dvobojima s Portugalcima. U 32. minuti izjednačio je Pepe.

Ovo je bila jedna nova Hrvatska jer u momčadi više nema Mandžukića, Ćorluke i Subašića koji su se oprostili od reprezentacije, Lovren i Rakitić su na poštedi, Strinić je privremeno prekinuo karijeru zbog problema sa srcem, a Rebić i Kramarić su ozlijeđeni. U sastavu Portugala nije bilo devet igrača koji su igrali na SP-u, a među njima i Cristiana Ronalda.

Sljedeći susret pred vatrenima je onaj protiv Španjolske za par dana u Ligi nacija.