Hrvatska U-17 svladala Njemačku za četvrtfinale SP-a

Mladi Vatreni ušli su među osam najboljih kadetskih reprezentacija svijeta, zahvaljujući pobjedi protiv Njemačke u Concepcionu, 2:0.

Izabranici Darija Bašića ostvarili su još jedan veliki uspjeh u Čileu te su poslije prolaska grupne faze preskočili i prvu prepreku u drugom krugu natjecanja. Pobijedili su europskog doprvaka Njemačku i ušli u četvrtfinale.

Nakon početnog pokušaja Gula iz slobodnog udarca i lijepe obrane Šempera, Hrvatska je uzvratila prilikom Brekala, kada su pogodak spriječili njemački vratar Frommann i vratnica.

0000014163_700_394_cut

No, već u idućoj minuti Brekalo je ubacio, Majić pokušao primiriti loptu u gužvi, a kapetan Moro zabio iz blizine za hrvatsko vodstvo.

Pri kraju prvog dijela ponovno se iskazao hrvatski čuvar mreže Šemper, zaustavljajući nalete Özcana i Passlacka, te se na odmor otišlo s 1:0.

Početkom nastavka opet je pokušao Passlack, no Šemper je u četvrtak navečer bio nesavladiv, a Hrvati su u brzoj tranziciji tražili svoju prigodu za drugi pogodak.

0000014166_700_394_cut

Dok je Njemačka tražila izjednačenje, Sosa i Đurasek propustili su šanse zapečatiti pobjedu, da bi naposljetku to učinio Lovren na asistenciju Delića u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Susret četvrtfinala protiv afričkog prvaka Malija, koji je svladao azijskog prvaka Sjevernu Koreju 3:0, na rasporedu je 1. studenoga u Chillanu s početkom u 19:00 sati po lokalnom vremenu.