Island šokirao Hrvatsku golom u 90. minuti! Prvi poraz naših u kvalifikacijama

Island je u 90. minuti šokirao Hrvatsku i nanio joj prvi poraz u ovim kvalifikacijama! Slavili su igrači izbornika Heimira Hallgrimssona u 6. kolu zahvaljujući pogotku Magnussona glavom nakon kornera kad se već činilo da će susret proći bez golova.

Hrvatska i Island sad su vodeći u skupini I sa 13 bodova dok ih slijede Ukrajina i Turska sa 11 bodova.

Hrvatska se domaćinu sučelila bez četvorice standardnih reprezentativaca – Danijela Subašića, Šime Vrsaljka, Vedrana Ćorluke i Ivana Rakitića. I nije to bila dobra izvedba Čačićevih izabranika, duga sezona na mnogima je očito ostavila traga.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi, bez i jedne prave prilike na obje strane. Ipak, Hrvatska je u osmoj minuti mogla do vodstva. Modrić je sjajno proigrao Perišića koji je po desnoj strani ušao u kazneni prostor i dao povratnu loptu, no ne sasvim preciznu pa je Mandžukić nije uspio dobro zahvatiti.

Naši navijači najviše su strepili u 39. minuti kad je Sigurdsson s desne strane ubacio oštro na naš petarac, a Lovren je pravovremeno otklonio prijetnju.

Najveću priliku Hrvatska je imala u 55. minuti. Perišić je odlično ubacio s desne strane prizemnu loptu, a Kalinić je pucao desnom nogom sa osam metara, no lopta je prošla uz lijevu vratnicu.

Sedam minuta kasnije napadač Fiorentine napustio je igru, a izbornik Čačić ubacio je Brozovića, junaka iz prvog susreta s Islanđanima u ovim kvalifikacijama. On je bio dvostruki strijelac 12. studenog prošle godine u pobjedi na praznom Maksimiru (2:0).

Tri minute kasnije, Brozović je odlično tukao sa dvadesetak metara, a domaći vratar Halldorsson je uz mnogo teškoća izbio u korner. Potom je i Mandžukić pucao glavom, ali prošlo je iznad gola.

I Islanđani su mogli ranije do pogotka, i to u 80. minuti. Gylfi Sigurdsson je dobio loptu iskosa na desnoj strani našeg šesnaesterca, ali srećom pucao je visoko iznad gola. Isti igrač opasno je zaprijetio i u 87. minuti. Pokušao je volejem sa 15 metara, a Vida je blokirao i odbio u korner.

Ipak, šok za naše uslijedio je u 90. minuti kao potvrda bolje igre Islanđana u završnici susreta.

Hrvatska će u sljedećem kolu 2. rujna ugostit Kosovo, a tri dana potom gostuje kod Turske.