KK Posušje: Fantastičnom obranom do pobjede u Čapljini!

U sklopu 18. kola lige KS Herceg-Bosne odigran je derbi, repriza prošlogodišnjeg finala između Čapljine i Posušja. Žuti su nakon nešto blijeđih izdanja u posljednje vrijeme ponovno pokazali svoje pravo lice. Očekivala se tvrda i neizvjesna utakmica, a takva je i bila u prvom poluvremenu. Posušani igraju fantastičnu obranu, ali se ne uspjevaju odvojiti čvrstom protivniku iako vode cijelo vrijeme tako da se na pauzu odlazi sa plus 3 Posušja, 24:27. U prvom poluvremenu odličnom Mirki Đereku u nastavku se priključuju i ostali. Veća širina klupe, a najviše veći talenat gostujućih igrača dolazi u drugom poluvremenu. Čapljina nema rješenje za obranu žutih i pomalo posustaju. Pad u igri domaćina Posušje fantastično koristi i velikom serijom odlazi na +22 te tako dolazi do vrlo važne pobjede. Po 16 koševa postigli su Ante Ramljak i povratnik na parket Josip Penava koji je uz to imao i 9 skokova. Đerek je uz odličnu igru u obrani skupio i 13 poena. Ovom pobjedom košarkaši Posušja osigurali su jednu od prve 4 pozicije koje vode u doigravanje prvenstva. U sljedećem kolu u Posušje dolazi momčad Busovače. Konačni rezultat je bio 45: 61 za Posušje.