Kolumbija i Japan u osmini finala, Senegal ispao zbog žutih kartona

Nogometne reprezentacije Kolumbije i Japana izborile su prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva iz skupine H. Kolumbija je u susretu posljednjeg, trećeg kola u Samari svladala Senegal sa 1:0 (0:0), dok je Japan prošao dalje usprkos 0:1 (0:0) porazu od Poljske u Volgogradu.

Kolumbija je osvojila prvo mjesto u skupini sa šest bodova, dok je Japan završio kao drugi s četiri, koliko je sakupio i treći Senegal, a kako su obje te reprezentacije imale i istu razliku pogodaka o putniku među 16 najboljih odlučivao je fair-play kriterij, prema kojemu je bolji bio Japan jer je dobio dva žuta kartona manje od Senegala. Poljska je usprkos pobjedi u posljednjem kolu ostala posljednja u skupini s tri boda.

Prvo mjesto Kolumbiji osigurao je Yerry Mina golom u 74. minuti dvoboja u Samari.

Poljskoj je pobjedu na oproštaju od SP-a donio Jan Bednarek u 59. minuti utakmice u Samari.