KOŠARKA: Poraz “žutih” u Tomislavgradu

Utakmica 14. kola košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne između HKK Tomislava i KK Posušja bila je „biti ili ne biti“ za domaćine.

Posušje pobjedom navjerojatnije osigurava doigravanje, dok domaćinu poraz oduzima realne šanse za njega. Žuti nažalost ponavljaju boljku iz prethodnih susreta i loše otvaraju utakmicu. Duvnjaci su se očito puno bolje pripremili za ovaj susret te dosta dobrom i kontroliranom igrom dobivaju prvu četvrtinu s velikih 20:8. U prvom poluvremenu došlo je i do kraćeg prekida zbog ozljede koljena gostujućeg košarkaša Petra Bešlića. Lječnička služba domaćina je pravovremeno reaigrala i pomogla nesretnom Bešliću kojemu želimo uspješan oporavak i što skoriji povratak na parket. Blijeda igra Posušja se nastavlja i u drugoj četvrtini, ali domaćin to ne uspjeva iskoristiti za veće odvajanje te se na pauzu odlazi sa prednosti Tomislava 30:24. Rezultat je bio puno bolji nego igra, a otvaranjem drugog poluvremena serijom 0:5, posušani daju nadu u preokret svojim navijačima koji su došli i na ovo gostovanje u velikom broju.

Tomislavgrađane predvodi fantastični Baković koji svojim šutevima za 3 poena odvodi susret ponovno na dvoznamenkastu prednost. U ovoj ponajviše zbog lošeg suđenja dosta nervoznoj utakmici na malo koševa prednost domaćina od 14 koševa na pett minuta prije kraja utakmice činila se nedostižna. Mladi Josip Ramljak se vraća u igru i veže dvije trojke i iznenađujuće dovodi Posušje do izjednačenja 59:59, minutu prije kraja susreta. Ipak do potpunog preokreta nije došlo jer je iskusni Baković svojim poenima donio zasluženu pobjedu HKK Tomislavu.

Pobjeda domaćinu ostavlja šansu u borbi za doigravanje, dok se pozicija Posušja od idealne pretvorila u kompliciranu jer su se ekipe Gruda i Čapljine izjednačile sa žutima na drugoj poziciji. Igrač utakmice bio je Ivan Baković sa 28 postignutih koševa, a kod Posušja bolji od ostalih bio je Dominik Jukić sa 19 poena.

Student je siguran, a u ostatku prvenstva do samoga kraja očekuje nas neizvjesna borba između 5 momčadi u borbi za doigravanje. Košarkašima Posušja preostaje da što prije zaborave na ovu utakmicu te danastave sa igrama iz prošle, kao i većeg dijela ove sezone te opravdaju povjerenje vjernih navijača u utakmicama koje dolaze.

Dodajmo još informaciju da su kadeti i juniori Posušja istog dana odigrali puno bolje od svojih starijih suigrača te u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji pobjedili ekipu Livna.

HŠK Posušje/foto: HKK Tomislav