LIGA HERCEGOVINE: Gradac u polufinalu!

Utakmicama Cerno-Crnopod-Miletina (Ljubuški) – Gradac (Posušje) i Rudnik (Mostar) – Grude Centar (Grude) odigrane su prve četvrtfinalne utakmice ovogodišnje Lige Hercegovine.

U prvom susretu između Graca i predstavnika Ljubuškog u prvih desetak minuta nismo vidjeli previše nogometa. Obje ekipe su krenule oprezno u utakmicu i nije bilo previše prilika sve do pred kraj poluvremena kada Dominik Begić presjeca jednu loptu i iz kontre pada autogol za vodstvo Graca.

U drugom dijelu Gradac puno bolje igra. Imao je nekoliko odličnih prilika za povećanje vodstva ali vratar Ljubuškog je večeras bio raspoložen. Budući da Ljubušaci nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti vratima Graca uvode deset minuta prije kraja golmana-igrača.

Gradac se dobro brani i oduzima jednu loptu te Dominik Begić pogađa za 2:0. Ipak, Ljubušaci uspjevaju smanjiti na 2:1 da bi Gradac u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu s još jednim pogotkom i prošao u polufinale rezultatom 3:1.

Gradac u polufinalu čeka pobjednika iz susreta Stolac i Čitluk. Utakmica je na rasporedu ovog četvrtka s početkom u 20.30 sati.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici sastali su se Rudnik (Mostar) – Grude Centar (Grude). Iako su Grude napadale od početka susreta njihove promašaje kažnjava ekipa Mostara te je povela 1:0. Taj je rezultat ostao sve do minut i pol prije kraja kada Ante Ćorluka nakon šestog akumuliranog izjednačava razultat na 1:1 u regularnom dijelu. Nakon penala Grude prolaze u polufinale rezultatom 5:3.