LIGA HERCEGOVINE: Rodoč II i Vidovo polje u polufinalu, večeras nastupaju hakleri Durmišuše

Sinoć su na Centru malih športova u Ljubuškom odigrane dvije četvrtfinalne utakmice malonogometne Lige Hercegovine. Predstavnici Stoca – Vidovo polje i mostarska ekipa Rodoč II zasluženo su prošli u polufinale.

U prvoj utakmici sastale su se ekipe Rodoč II i Pešija iz Gruda. U čvrstoj i borbenoj utakmici bolja je bila momčad Rodoč II nakon izvođenja šesteraca rezultatom 6:5. U regularnom dijelu bilo je 2:2, na poluvremennu 1:1. Strijelci za Rodoč II su Marin Suton i Ivan Miličević, dok je dva pogotka za Pešiju postigao Frano Širić.

Rodoč II – Pešija 2:2 (1:1) 5:6 (šesterci)
strijelci: Marin Suton i Ivan Miličević (Rodoč II), Frano Širić 2 (Pešija)

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici snage su odmjerile momčadi Cerno/Miletina/Crnopod i Vidovo Polje iz Stoca. Nakon samo 30 sekundi utakmice domaća momčad CMC je povela autogolom gostiju koji je pripisan Milanu Vučiću. U 11. minuti Ivan Šutalo pogađa za 1:1, a nakon velike greške vratara domaće momčadi Boris Katičić dovodi Vidovo Polje u vodstvo u 16. minuti prvog poluvremena.

Premoć na terenu igrači Vidova Polja okrunju u drugom poluvremenu, kada u 10. minuti Ivan Šutalo drugi put trese mrežu CMC, nakon čega se uvlači nervoza u domaće redove, ipak 6 ipo minuta prije kraja Marko Vasilj donosi tračak nade pogotkom za 3:2. Momčad Cerno/Miletina/Crnopod krenula je u posljednjih pet minuta na sve ili ništa, što su iskoristili igrači Vidova Polja, prvo minutu ipo prije kraja povisuju na 4:2 preko Ivana Perića, a konačni rezultat 5:2 postavlja Nikola Katić trideset sekundi prije kraja. Sve u svemu zaslužen prolazak mlade momčadi Vidova Polja.

Cerno/Miletina/Crnopod – Vidovo Polje 2:5 (1:2)
strijelci: Milan Vučić i Marko Vasilj (Cerno/Miletina/Crnopod), Ivan Šutalo 2, Nikola Katić, Ivan Perić i Boris Katičić (Vidovo Polje)

26. kolovoz:
20.30h Posušje (Dormišuša) – Široki Brijeg (Lijeva Obala)
21.30h Čitluk (Međugorje) – Livno (Zagoričani)

U četvrtak, 27. kolovoza, su na rasporedu polufinalne utakmice. Završna utakmica će se igrati u petak, 28. kolovoza u 22.00 sata. U slučaju vremenskih nepogoda, utakmica će se igrati u Gradskoj dvorani Ljubuški.