LIGA PRVAKA: Fantastični Kane slomio Borussiju, Sevilla kaznila promašaje i obranu Liverpoola

Sinoćnim utakmicama kompletirano je prvo kolo Lige prvaka.

Jurgen Klopp složio je momčad koja je mogla ove sezone napraviti velike stvari. No vrlo vjerojatno neće jer ima obranu koja je u stanju upropastiti baš sve. Jedino tako može se opisati utakmica 1. kola skupine E na Anfieldu između Liverpoola i Seville. Završilo je 2:2, a mogla je, i trebala je to biti vrlo laka pobjeda domaćih po prikazanoj igri.

U drugoj utakmici te skupine Maribor je pet minuta prije kraja došao do boda protiv Spartaka, koji je vodio od 59. minute golom Samedova. Junak domaćih bio je Bohar.

Manchester City je u skupini F poderao Feyenoord u Rotterdamu 4:0. Zanimljivo, John Stones zabio je dva gola, oba glavom, a po jedan su zabili Agüero i Gabriel Jesus. Malo iznenađenje u toj skupini priredio je Šahtar koji je pobijedio favorizirani Napoli 2:1.

U skupini G Bešiktaš je u gostima šokirao Porto 3:1, dok je Monaco bez našeg Danijela Subašića u Leipzigu odigrao 1:1.

Spektakularnu utakmicu odigrali su Tottenham i Borussia u skupini H. Dugo Wembley nije vidio takav nogomet, kakav su pružile ove momčadi, a u prvih 15 minuta pala su tri gola. Na kraju su Englezi slavili s 3:1. U drugoj utakmici Real je s dva gola Ronalda i jednim Ramosa pobijedio APOEL 3:0. Modrić i Kovačić započeli su utakmicu od prve minute, ali je Mateo u 25. minuti izašao iz igre zbog ozljede prepone.