LIGA PRVAKA: Real i Wolfsburg prvi četvrtfinalisti, odličan Modrić

LIGA PRVAKA:  Real i Wolfsburg prvi četvrtfinalisti, odličan Modrić

Real Madrid i Wolfsburg prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka. Kraljevski klub je i u uzvratu u glavnom gradu Španjolske pobijedio Romu s 2:0, dok je sastav iz Vučjeg grada također protiv Genta ostvario drugu pobjedu.

Wolfsburg je u prvom ogledu u gostima slavio s 2:3, a danas s 1:0 golom Schurlea.

Real je sve riješio u periodu od četiri minute nastavka, Cristiano Ronaldo je u 64. minuti zabio nakon lijepog driblinga i centaršuta Vazqueza, a četiri minute kasnije Ronaldo je dodao do Jamesa Rodrigueza, a ovaj je kroz noge Szczesnyja poslao loptu u mrežu.

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Roma, u 14. minuti Edin Džeko je loše pucao iz idealne pozicije. Sedam minuta kasnije je iz daljine zaprijetio Modrić, a u 28. minuti Salah je nakon kontre propustio još jednu veliku prigodu za goste, a bio je sam pred Navasom.

Uslijedile su dvije prigode Reala, Ronaldo je bio opasan u 31. i 34. minuti, a poluvrijeme je završeno još jednom prilikom za goste, ali Salah je opet bio neprecizan, prenosi HRT.

Oba sastava imala su prilike i u nastavku, a Roma je najbolje imala preko Florenzija i Manolasa u 56. i 57. minuti. U 61. minuti Vazquez je ušao umjesto Balea i samo tri minute kasnije je upravo zahvaljujući njegovoj sjajnoj akciji po boku Ronaldo doveo Real u vodstvo.

U završnici je bilo mirnije, a od 74. minute priliku je, praćen pljeskom publike, dobio legendarni Francesco Totti.

Luka Modrić igrao je u redovima Reala do 76. minute, i to vrlo dobro usprkos povratku nakon svježe ozljede, dok je Mateo Kovačić prosjedio dvoboj na klupi.

Wolfsburg je poveo pogotkom Andrea Schurrlea na asistenciju Draxlera, a rezultat, koji je savršeno odgovarao domaćinu nakon pobjede 2:3 u gostima, ostao je nepromijenjen do kraja.