LIGA PRVAKA: Real uz sudački poguranac pobijedio Bayern, Atletico remijem do polufinala

Nogometaši Reala nakon produžetaka su pobijedili Bayern s 4:2 na Santiago Bernabeuu i plasirali se u polufinale Lige prvaka.

Bila je to sjajna utakmica puna ritma, odličnih poteza, prilika i golova, ali, nažalost, obilježio ju je i sudac Viktor Kassai koji je, zajedno sa svojim pomoćnicima, pogreškama naštetio Bavarcima.

Strijelci za Rela bili su Ronaldo (3), koji je postao prvi u povijesti koji je u ovom eminentnom natjecanju zabio 100 pogodaka, a priču je zaključio Asensio. Strijelci za Bayern bili su Lewandowski i autogol Ramosa.

Luka Modrić igrao je svih 120 minuta, bio je jako dobar i može biti zadovoljan svojim izdanjem, posebno u prvih sat vremena susreta. Mateo Kovačić u igru je ušao u 114. minuti kada je sve već bilo odlučeno. Njih će dvojica tako imati priliku da sa svojim Realom postanu prva momčad koja je obranila naslov u Ligi prvaka.

atletico

Ništa od čuda “lisica”

Nogometaši Atletica plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu odigrali 1-1 kod Leicester Citya pa su sačuvali prednost od 1-0 s prve utakmice u Madridu.

Pogodak je za domaće postigao Jamie Vardy (61), dok je strijelac za Atletico bio Saul Niguez (26).

Atletico je uspio doći do trećeg polufinala Lige prvaka u zadnje četiri godine, a “europska bajka” Leicestera je završila u četvrtfinalu. Pogodak Saula u 26. minuti otvorio je širom vrata polufinala za španjolski sastav, a Leicester ipak nije imao snage doći do potrebna tri gola za prolaz.

vecernji.ba/Foto: Reuters/PIXSELL