Lovren s Liverpoolom osigurao finale LP-a protiv Modrića i Kovačića

ogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu polufinala u Rimu izgubili od Rome s 2-4 i tako obranili 5-2 pobjedu iz prve utakmice.

Golove za Romu zabili su James Milner (15-ag), Edin Džeko (52) i Radja Nainggolan (86, 90+3-11m)), dok su za Liverpool zabili Sadio Mane (9) i Georginio Wijnaldum (25). Liverpool će u finalu 26. svibnja u Kijevu igrati protiv Real Madrida koji je u dvije polufinalne utakmice bio bolji od Bayerna. ‘Redsima’ će to biti osmo finale, a do sada su slavili pet puta, dok će Real nastupiti u svom 16. finalu Kupa i Lige prvaka, a do sada je ‘Kraljevski klub’ osvojio rekordnih 12 europskih naslova.
Liverpool i Real Madrid su već jednom igrali u finalu elitnog natjecanja ‘Starog kontinenta’, 1981. godine u Parizu, a slavio je engleski sastav s 1-0.