LP: Ben Yedder srušio United, Džeko Šahtara!

Manchester United završio je s europskim nastupom domaćim porazom od Seville. Nakon što je u Sevilli remizirao bez pogodaka, izgubio je na Old Traffordu gdje je koban bio Wissam Ben Yedder, igrač s klupe koji je ušao u 72. minuti i u narednih šest minuta postigao dva pogotka…

Manchester United završio je s nastupom u Europi, a prolaz nije niti zaslužio. Nakon bunkera u prvoj utakmicu u kojoj je United samo pokušavao ne primiti gol, uopće ne razmišljajući o igri prema naprijed, nije zaslužio ništa bolje niti u uzvratu. Imala je Mourinhova momčad šanse, to nije sporno, ali Sevilla je bila vrlo opasna, izgledala je bolje, a u drugom dijelu je i postigla dva pogotka te potopila nade domaćina.

Očekivalo se kako će domaćin pritisnuti Sevillu i tražiti pogotke, ali United je bio dosta jalov i po tko zna koji put ove sezone nije izgledao dobro. Barem ne dovoljno dobro za Sevillu.

0000000000473462_282_0

Roma slavila protiv Šahtara

Nogometaši Rome na svom su Olimpicu poništili prednost Šahtara iz prvog susreta osmine finala Lige prvaka i nakon deset godina čekanja osigurali nastup u četvrtfinalu.

Rim ima novog junaka, Edin Džeko golom iz 52. minute donio je Romi pobjedu protiv Šahtara i dugo iščekivani plasman u četvrfinale Lige prvaka. Deset je godina Vučica čekala na novi nastup u toj fazi elitnog europskog klupskog natjecanja i napokon ga dočekala zahvaljujući minimalnoj pobjedi protiv ukrajinskog predstavnika.

Nije to bila posebno lijepa predstava, no na kraju to i nije previše važno domaćima, jer ostvarili su zacrtani plan, anulirali su prednost Ukrajinaca (2:1) iz prve utakmice i prošli dalje.