Makedonci neporaženi protiv Njemačke, Češka poslala Mađare kući

Odličan nastup Makedonije i protiv Njemačke i još jedna tijesna utakmica. Za razliku od dvoboja protiv Crne Gore i Slovenije, Makedonci ovaj put nisu uspjeli doći do pobjede, remizirali su 25:25…

Još jedna drama u Areni, Njemačka je drugi put zaredom remizirala, a Makedonija je prvi put ostala bez pobjede. Priliku za slavlje imali su i jedni i drugi, ali na kraju je remi i najpravedniji.

Makedonci imaju za čim žaliti, odigrali su odličnu utakmicu, deset sekundi prije kraja Stojanče Stoilov bio je na ziceru, sam na šest metara, ali Silvio Heinevetter izvrsnom obranom zaustavio je njegov pokušaj.

Njemačka je imala posljednji napad, lopta je išla na krilo na Groetzkog koji je zaustavljen prekršajem i Njemačkoj je ostalo tek izvesti deveterac iskosa pri čemu nije bilo šanse za iznenaditi Ristovskog. Lopta je završila u bloku.

Rukometaši Češke u direktnom susretu za prolazak u drugu fazu Europskog rukometnog prvenstva svladali su Mađarsku rezultatom 33:27. Nastavak natjecanja izborili su odigravši nešto slabijih tek početnih 15-ak minuta…

Posljednjeplasirana reprezentacija Skupine D nakon prva dva kola vodila je od starta pa do polovice prvog dijela, a tada je na scenu stao vratar češkog sastava Martin Galia koji je u kratkom periodu skupio šest obrana i otvorio put svojim suigračima prema ostvarenih 15:11 pri odlasku na odmor.

Te njegove odlične minute popratio je Tomaš Čip te Ondrej Zdrahala koji je u prvih pola sata postigao šest zgoditaka, ali i drugi vratar Mrkva obranjenim sedmercem nakon čega je Češka, već u idućoj akciji, po prvi puta otišla na tri razlike. S druge strane, mađarska je vrsta devet minuta bila bez vlastitog zgoditka.