Milan brutalan u riječkoj skupini, a Everton se potpuno osramotio!

Milan će se čini se prošetati do europskog proljeća u riječkoj skupini D. To pokazuju rezultati prvog kola Europske lige, u kojem je Montellina momčad ostvarila impresivnu 5:1 pobjedu u gostima kod Austrije Beč.

Junak susreta bio je Andre Silva koji je postigao tri pogotka, a po jednog su dodali Calhanoglu i Suso.

Nikola Kalinić igrao je za crveno-crne do 62. minute, upisao je i asistenciju kod prvog gola. Rijeka na Rujevici izgubila od Grčkog Aeka 1:2.

Milan i AEK sada imaju po tri osvojena boda, a Rijeka i Austria niti jedan.

Zanimljivo je bilo i u derbiju skupine E u kojoj je Everton doživio debakl u gostima kod Atalante. S Nikolom Vlašićem i Wayneom Rooneyjem od prve minute izgubio je klub iz Liverpoola s glatkih 3:0, zahvaljujući golovima Masiella, Cristantea i Gomeza.

Nakon ispadanja iz Lige prvaka, Hoffenheim je razočarao i na otvaranju Europske lige. S Kramarićem u početnom sastavu poveo je njemački klub protiv Brage golom Wagnera, ali Carlos i Sousa preokrenuli su susret i donijeli pobjedu Portugalcima.

Od ostalih utakmica, valja izdvojiti Skenderbeu koji je izbacio zagrebački Dinamo, ali nije mogao s kijevskim. Poveli su Albanci u gostima, no zatim i primili tri gola, a za domaći sastav od prve minute igrali su Josip Pivarić i Domagoj Vida.