Mitrović tragičar Bešiktaša u osmoj seriji penala, Ajax se spasio u drugom produžetku

Čak su se tri uzvratne utakmice četvrtfinala Europske lige odlučivale u produžecima, jedna je otišla i do boljeg izvođenja jedanaesteraca. U konačnici su u polufinale prošle četiri momčadi iz četiri različite države, Manchester United, Celta Vigo, Ajax i Lyon kojem je trebalo osam serija penala.

Vrlo slabu realizaciju iz prve utakmice nogometaši Manchester Uniteda su prenijeli i u drugu. Ipak, uspjeli su proći dalje nakon produžetaka pri čemu su ostali i bez Zlatana Ibrahimovića koji je morao napustiti igru zbog ozljede. Pobjednički je pogodak djelo Marcusa Rashforda u 107. minuti.

Tužna večer u Istanbulu za sve navijače Bešiktaša, turska je momčad bila vrlo blizu plasmana u polufinale Europske lige, no ispriječio se Lyon. Nakon što je 120 minuta proteklo istim rezultatom kao u prvoj utakmici, momčadi su krenule u izvođenje penala koje je potrajalo sve do osme serije. Nažalost, tragičar za Bešiktaš bio je Matej Mitrović koji je posljednji promašio.

Nakon golijade u utakmici u Vigu, nogometaši Celte uspjeli su obraniti pobjedu 3:2, jedini proći dalje bez dodatnih pola sata i uz to ostvariti veliki uspjeh. Trenutno deseta momčad Primere plasirala se među četiri najbolje momčadi Europske lige, iako su morali strepiti do posljednjeg sučevog zvižduka.

Iako je u potpunosti dominirao prvom utakmicom, Ajax se u drugoj itekako morao izvlačiti iz teške situacije. Schalke je uspio nadoknaditi dva pogotka zaostatka, imao je i igrača više od 80. minute, no do prolaska dalje nije uspio doći. Nizozemska je momčad izborila produžetak gdje je, iako je gubila i s 3:0, uspjela postići dva pogotka i proći u polufinale.