Modrić asistent, Real Madrid u finalu klupskog SP-a

Svjetsko klupsko prvenstvo ove se godine održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a domaći predstavnik Al-Jazira svladao je Auckland City i Urawa Red Diamondse na putu do polufinala s europskim prvakom Real Madridom.

Al Jazira je u završnim minutama prvog dijela povela preko Romarinha, imala i veliku prigodu za 2:0 početkom nastavka, no u 53. minuti Ronaldo je na dodavanje hrvatskog kapetana Luke Modrića izjednačio na 1:1.

Pobjedonosni pogodak za Real Madrid postigao je Bale desetak minuta prije kraja. Modrić je odigrao cijeli susret, a Matea Kovačića zamijenio je Vazquez u 68. minuti dvoboja.

Real Madrid, branitelj svjetskog naslova, u finalu će igrati protiv brazilskog Gremija, prvaka Južne Amerike, koji je u prvom polufinalu u produžetku nadjačao meksičku Pachucu. Finalna je utakmica na rasporedu u subotu, 16. prosinca.