NAŠI POD OBRUČIMA: Briljantnih 6 blokada Lončara, novi double-double Begić

Radost loptanja pod obručima u proteklih sedam dana osjetilo je nekoliko naših košarkaša i jedna košarkašica koji su nastupili za svoje klubove. Dok su prošlog tjedna bili nešto skromniji u svom učinku, ovaj vikend su bili na nivou zadatka ako je suditi po službenim statistikama.

Košarkaši Zrinjskog i Bosne Royal odmjerili su snage u trećem kolu prvenstva BiH, a domaćin je na kraju slavio visoku pobjedu, rezultatom 80:61. Marko Ramljak je postigao 10 koševa, 3 skoka i 4 asistencije, dok je Ivan Begić dodao 7 koševa, 1 skok i 3 asistencije.

Košarkaši Širokoga Brijega opravdali su ulogu favorita u dvoboju s Vogošćom ostvarivši pobjedu 100:86. Markus Lončar je u odigranih 30 minuta postigao 4 koša, 5 asistencije i nevjerojatnih 6 blokada.

U trećem kolu prvenstva BiH košarkaši Radnika pobijedili su u Bijeljini ekipu Studenta s 82:76. Za mostarce je doslovno svih 40 minuta na parketu proveo Ivica Širić. Utakmicu je završio s 14 postignutih koševa, 5 skokova i 2 asistencije.

S odličnim igrama nastavlja Ana-Marija Begić u Švedskoj kod svog novog kluba Umee Undominate. U visokoj pobjedi protiv Mark Basketa (81:50) Begić je ostvarila novi double-double s 12 koševa, 12 skokova i 3 asistencije.