NAŠI POD OBRUČIMA: Udominate Basket Ana-Marije Begić u polufinalu EEWBL

EEWBL (Istočnoeuropska ženska košarkaška liga) stigla je do svoje završnice, odnosno do polufinala.

Švedski klub Ana-Marije Begić Udominate Basket se sretno i spretno, dočepao u vrlo teškoj i neizvjesnoj utakmici protiv Lulee polufinala, gdje će igrati protiv Dynama iz Moskve kojeg je već dobio u grupnoj fazi i, sudeći po tome, ima dobre izglede za plasman u finale.

Ana-Marija Begić nije imala šutersku večer – postigla je 4 koša uz šut 2-6 za 2 poena i 0-2 za tri, ali je u obrani odradila veliki dio posla te zabilježila 7 skokova. Dvije minute prije kraja morala je napustiti parket zbog pet osobnih pogrešaka.

Košarkaši Zrinjskog pobijedili su u gostima ekipu Bošnjaka s 91:75, u prvom susretu 20. kola Prvenstva BiH za košarkaše.

Vodeći na ljestvici prvenstva BiH upisao je 16. ovosezonsku pobjedu na krilima Alija Demića koji je postigao 18 poena, dok je Vedran Princ dodao 17. U timu Bošnjaka najefikasniji je bio Mirza Ahmetbašić sa 17 poena.

Marko Ramljak je za 25 minuta provedenih na parketu postigao 6 poena, po 4 skoka i asistencije te dvije ukradene lopte.