Nigerija srušila Island, švicarski Albanci Srbiju

Nigerija je u drugom kolu skupine D s 2:0 pobijedila Island i na taj je način Hrvatskoj kolo prije kraja po skupinama gotovo pa sigurno osigurala prvo mjesto. Oba gola za Nigeriju je zabio Musa. Ovim rezultatom Nigerija je ostala u igri za nokaut fazu i u zadnjem kolu će igrati protiv Argentine. Hrvatska je uoči zadnjeg kola i utakmice s Islandom vjerojatno prva i za očekivati je da će Zlatko Dalić protiv Skandinavaca odmarati udarne igrače.

golBrazilkostarikaaEPA

Brazil je protiv Kostarike upisao prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Golovima Coutinha i Neymara slomili su autsajdere tek u sudačkoj nadoknadi za pobjedu 2:0.

Brazilci su jedva probili Kostariku nakon niza promašenih prilika, poništenog jedanaesterca i sjajnih obrana vratara Kostarike Keylora Navasa. Strijelac prvog pogotka u 91. minuti bio je Philippe Coutinho na asistenciju Gabriela Jesusa, a pobjedu Brazila potvrdio je Neymar u 97. minuti, nakon ubačaja Douglasa Coste.

h_54432458

Deveti dan tekućeg Svjetskog prvenstva u Rusiji okončan je pobjedom i preokretom Švicarske nad Srbijom u Kalinjingradu (2:1).

Raspodjelom bodova bodovna situacija prilično se zapetljala. Tek nakon treće runde bit će poznati putnici u osminu finala.

U posljednjim ogledima, zakazanima za 27. lipnja, Srbija se susreće s Brazilom, a Švicarska s Kostarikom.