Nikola Leko strijelac drugi vikend zaredom

Dok je stanka na nogometnim terenima u BiH i nižim ligama u Hrvatskoj, gdje nastupaju naši Posušani, protekli vikend se igralo u Sloveniji i Rusiji.

Nakon što je prošli tjedan mrežu Slovenskog prvaka Olimpije iz Ljubljane tresao dva puta, Nikola Leko nije mirovao niti ovaj vikend.

U 19. kolu Slovenskog prvenstva njegov Aluminij je na domaćem terenu svladao Celje 4:1. Iako su gosti poveli, Aluminij je do kraja poluvremena uspio preokrenuti rezultat, a Leko je u 37. minuti pogodio za 3:1. U 77. je zaradio žuti karton, a šest minuta kasnije izašao iz igre uz velike skandiranje domaćih navijača. Ovo mu je bio treći gol u prvenstvu.

Alumiji je trenutno treća momčad prvenstva s trideset osvojenih bodova, a baš to treće mjesto je posljednje koje vodi u Europu.

U 1. Ruskoj ligi je odigrano 17. kolo. Orenburg je gostovao u Moskvi kod Lokomotiva. Domaćini su slavili rezultatom 2:1. Silvije Begić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Posusje.net/Foto: FB NK Aluminij