Nogometaši Posušja prvaci Druge lige FBiH

Nogometaši Posušja su prvaci Druge lige FBiH – Jug te će se tako nakon dugih 18 godina čekanja ponovno jedan trofej naći u vitrinama kluba podno Radovnja.

U okviru 28. kola na svom Mokrom Docu slavili su protiv Sloge iz Uskoplja 3:0.

Da “plavo-bijeli”, danas u crvenoj garnituri, ne misle ništa prepuštati slučaju pokazali su od samog početka. Pritisak se isplatio već u 10. minuti. Ubačaj iz kornera od strane Marka Jukića, a najviši u šesnaestercu gostiju je Mile Galić koji snažnim udarcem glavom zakacava loptu pod gredu protivničkog vratara za rano vodstvo.

Promjene rezultata nije bilo do 42. minute. Kada se mislilo kako će se s minimalnom prednošću otići na odmor, na jednu ispucanu loptu odlično reagira još jedan veliki talent iz nogometne škole, 16-godišnji Ivan Bešlić koji lobuje istrčalog vratara gostiju za veliku prednost 2:0.

Sve dvojbe o pobjedniku, ako ih je i bilo, rješene su na početku drugog dijela. Jedanaesterac je iznudio Mandurić a siguran egzekutor s bjele točke bio Davor Landeka za nedostižnih i konačnih 3:0.

Unatoč neprestanoj kiši i vjetru na Mokrom Docu se okupilo 100-tinjak navijača među kojima su prednjačili oni najvjerniji – “Poskoci” koji su od početka do kraja svesrdno bodrili svoj klub te zajedno s igračima proslavili zasluženi naslov.

U sljedećem kolu Posušje je slobodno dok se prava proslava naslova sprema za posljednje kolo kada na Mokri Dolac dolazi Brotnjo iz Čitluka.