Norveška nadigrala Hrvatsku 2:0

U susretu osmog kola H skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine, hrvatska nogometna reprezentacija je u Oslu izgubila od Norveške 0-2 i ugrozila direktan plasman na EURO.

Junak utakmice bio je napadač Jo Inge Berget koji nam je zabio oba gola, prvog u 51. minuti, a drugog 18 minuta kasnije. Napadač Malmoa je oba gola zabio gotovo na identičan način. Kod prvog gola je lažnjakom prevario kapetana Darija Srnu i pogodio bliži kut, a drugog je prošao Srnu i pucao, a Vedran Ćorluka je promijenio smjer lopti i prevario Danijela Subašića.

‘Vatreni’ su uoči gostovanja u Azerbajdžanu i Norveškoj bili vodeći u skupini, no osvojivši samo jedan bod u zadnje dvije utakmice pali su na treće mjesto i tako kompromitirali izglede za direktan plasman u Francusku, navodi N1. Norveška je preuzela vodstvo na ljestvici sa 16 bodova, Italija je druga sa 15 bodova i utakmicom manje, dok je Hrvatska pala na treću poziciju sa 14 bodova. Italiju još večeras očekuje domaći ogled protiv Bugarske i prilika da se pobjedom ponovo vrati na vrh ljestvice.

Do konca kvalifikacija Hrvatsku očekuju još dvije utakmice, 10. listopada kod kuće protiv Bugarske, a tri dana kasnije na gostovanju kod Malte.